آسيب فرانسه فرانسه اخبار بین الملل

آسيب: فرانسه فرانسه اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تتلو پشیمان است / حمید رسایی

قریب به ١٠ بار می‌پرسید: « مگر تتلو چه ایرادی دارد؟» و من قریب به ١٠ بار پاسخ می‌دهم: « ایراد نگاه دوگانه اصولگرایان به افراد و پرسشها است و اینکه شخصی مثل یک خ

تتلو پشیمان است / حمید رسایی

حمید رسایی: تتلو پشیمان است

عبارات مهم : تصویر

قریب به ١٠ بار می پرسید: « مگر تتلو چه ایرادی دارد؟» و من قریب به ١٠ بار پاسخ می دهم: « ایراد نگاه دوگانه اصولگرایان به افراد و پرسشها است و اینکه شخصی مثل یک خواننده زیر زمینی از آنچه اصولگرایان شعارش را می دادند فرسنگ ها فاصله دارد».

اعتماد نوشت: حمید رسایی مهمان جشنی بود که خبرگزاری فارس یکشنبه عصر برگزار و در آن از فعالان اینترنت که به گفته رسایی به علت اظهارنظرهای ارزش مورد حمله قرار گرفته بودند، تقدیر کردند. سوژه یکی از این تقدیر ها همانی بود که یک روز مانده به آخر وقت تبلیغات انتخاباتی در فرودگاه با ابراهیم رییسی دیدار کرد تا مسیر باخت اصولگرایان هموارتر شود.

تتلو پشیمان است / حمید رسایی

امیرحسین مقصودلو یا امیر تتلو مهمان این مراسم خوش حالی بود که از سوی حمید رسایی، نماینده سابق مجلس و عضو جبهه پایداری هم مورد تقدیر قرار گرفت. همین تقدیر بود که تصویر العمل هایی بسیاری را در اینترنت به بار آورد. فعالان اصولگرای بسیاری از آن انتقاد و حتی اصلاح طلبانی همچون عباس عبدی هم تحلیل کردند که «اصولگرایی را می توان به پیش و بعد از این تصویر طبقه بندی کرد و جهت دود کردن این جماعت، تلاش جهت کسب چند رای ناقابل و البته حلال کافی است».

با این حال حمید رسایی سخت از تقدیری که از این خواننده زیرزمینی کرده راضی است و می گوید: « تقدیر از کسی که از گذشته اش پشیمان است کار درستی است». متن گفت وگو با او را در ادامه می خوانید:

قریب به ١٠ بار می‌پرسید: « مگر تتلو چه ایرادی دارد؟» و من قریب به ١٠ بار پاسخ می‌دهم: « ایراد نگاه دوگانه اصولگرایان به افراد و پرسشها است و اینکه شخصی مثل یک خ

روز گذشته مراسمی تحت عنوان مراسم خوش حالی یک سالگی فارس پلاس متعلق به خبرگزاری اصولگرای فارس برگزار شد. برگزاری این مراسم با حواشی بسیاری همراه شد از جمله تصویر هایی که از حضور خواننده زیرزمینی آقای امیر حسین مقصودلو و تقدیر شما از وی انتشار یافته بود. خود شما در مورد این حواشی و رخدادها چه نگاهی دارید؟

مگر تصویر هایی که انتشار یافته چه ایرادی داشته؟ صحنه عجیب و غریب و خلاف عرفی در آن بود؟

حضور شما به عنوان یک روحانی در چنین مراسمی در کنار یک خواننده زیرزمینی خب کمی عجیب هست. حتی بعضی اصولگراها انتقاد کرده و پرسیده اند اگر اصلاح طلبان چنین کاری را می کردند خودمان چه می کردیم.

مگر آقای روحانی که هم اسمش روحانی است و هم لباس روحانیت دارد هیچ وقت با چنین آدم هایی ننشسته است که حضور مثل من در کنار این فرد جهت شما عجیب به نظر رسیده؟

تتلو پشیمان است / حمید رسایی

اگر آقای روحانی را هم ببینم شاید چنین سوالی را هم از ایشان بپرسم. ولی الان مخاطبم شما هستید.

پس این پرسش شما از آقای روحانی هم هست؟

اگر ببینم که آقای روحانی در کنار فردی مثل آقای تتلو می ایستد و تصویر می گیرد حتما از ایشان هم می پرسم.

قریب به ١٠ بار می‌پرسید: « مگر تتلو چه ایرادی دارد؟» و من قریب به ١٠ بار پاسخ می‌دهم: « ایراد نگاه دوگانه اصولگرایان به افراد و پرسشها است و اینکه شخصی مثل یک خ

حالا به نظر شما اشکال آقای تتلو چی هست؟

من خبرنگارم و نمی توانم ایرادی روی افراد بگذارم. از تصویر العمل هاست که چنین سوالی می پرسم.

حتما از نظر شما یک ایرادی داشته که اینطور می گویید…

تتلو پشیمان است / حمید رسایی

نه من فقط تصویر العمل ها را می گویم. از همان دیدار این آقا با آقای رییسی در جریان انتخابات این تصویر العمل ها شروع شده است بود که این خواننده زیرزمینی از لحاظ اخلاقی و ظاهری با اصولگرایان و شعارهای ارزش همخوانی ندارد. خود شما فکر می کنم در این مورد در دوران نمایندگی تان از وزیر ارشاد وقت پرسش پرسیدید.

اشکال آقای تتلو در حال حاضر از نظر شما و دیگر کسانی که حاشیه درست کردند چیست؟ این آدم گذشته و سابقه ای دارد که بخشی از آن هنوز در ظاهرش همراه اوست که نمی تواند آن را از خودش جدا کند و بخش دیگری از آن رفتارهایی است که از آنها اعلام برائت کرده و بارها گفته که از آن کارها پشیمان هست. از آن گذشته تصاویری در اینترنت انتشار یافته که هر بار موضعی می گیرد که باب میل یک جریان فکری سیاسی خاص نیست، آن تصویرهای را به رخش می کشند ولی خودش پشیمان هست. علاوه بر اینکه از آن گذشته اظهار پشیمانی کرده هست، در جهت جبران آن گذشته هم اقداماتی را انجام داده است و در صفحات مجازی اش به کسانی که طرفدارش هستند توصیه ها و نصیحت هایی می کند که در جهت جبران گذشته اش است.

آخرین اظهارنظری که من از وی دیدم در مورد قتل دختربچه هفت ساله پارس آباد بود که اعتقاد بود اگر این دختربچه حجاب داشت مورد سوء قصد یا تجاوز قرار نمی گرفت. منظورتان دقیقا در مورد این توصیه ها چیست؟

خودتان اگر مراجعه کنید، می بینید که نصیحت می کند و می گوید که تا انتهای بعضی کارها را رفته است ولی در انتهای این کارها چیزی جز پشیمانی نیست و بالاخره به فهم خودش در حال جبران آن بخش هست. در مورد بعضی از اتفاقات اجتماعی هم نقطه نظراتی دارد. چطور شما جهت دیگران حق اظهارنظر قایلید که می توانند نظرشان را بدهند و آزادی بیان داشته باشد ولی این فرد چنین حقی ندارد؟ در همین روزنامه اعتماد شما بارها دیده ام موضوعاتی هستند که اگر مورد بررسی قرار بگیرد هم خلاف ضوابط انقلابی است و هم خلاف ضوابط دینی.

مثل چی؟

متعدد هست. از امور مربوط به نفی مبانی انقلاب و امام مثل بزک کردن واکنش‌ها دشمن های این انقلاب تا مقالاتی که خلاف ارزش های دینی است.

در نظر داشته باشید که این نگاه شما در شرایطی است که مدیرمسوول همین روزنامه نماینده مجلس هستند و از سوی شورای نگهبان مورد تایید قرار گرفتند.

مگر مدیر مسوول شما جهت روزنامه اش وقت می گذارد؟

هیچ مطلبی بدون تایید مدیر مسوول در این روزنامه منتشر نمی شود.

اگر هم بگذارد باز علت نمی شود. اگر بودن یک نفر در یک چنین جایگاهی، علت بر این می شود که او یا رسانه او هر کاری می کند درست است بعد به چه علت شما از بقیه انتقاد می کنید؟

نه من می گویم وارد اتهام زنی نشویم. مدیر مسوول یک روزنامه ناظر بر عملکرد یک روزنامه است.

با این نگاه شما که این اتهام زنی نیست.

اگر اینطوری باشد شما هم به بقیه اتهام می زنید. آقای رییسی، رییس دادگاه خاص روحانیت است و عضو مجلس خبرگان است بعد آیا به ایشان ایراد می گیرید؟ حتما کارش درست است که می رود و با آقای تتلو دیدار و گفت وگو می کند. حرف من این است که آیا حق آقای تتلو و مثل تتلو را در آزادی بیان به رسمیت نمی شناسید؟ نظر شخصی اش را گفته و نظر شخصی اش این بوده است که یکی از عواملی که می تواند باعث این اتفاق شود (تجاوز و قتل دختربچه پارس آبادی) این است که اگر حجاب در جامعه رعایت شود این اتفاق نمی افتاد. حالا این اظهارنظر می تواند درست باشد یا غلط باشد. من نمی خواهم آن را تایید یا تکذیب کنم.

البته در توصیه های دینی هم است که با وجود آنکه سن وظیفه دختران از ٩ سال و سن وظیفه پسرها از ١٥ سال است ولی تاکید شده است که قبل از این سن فرزند ها را به واجبات و ترک محرمات عادت دهید تا زمانی که به سن بلوغ رسیدند انجام واجب جهت ارزش سخت نباشد.

می خوام بگویم که این نظر شخصی اش است و می تواند قابل بحث باشد. آیا شما فکر می کنید که این آدم حق حرف زدن ندارد؟ فقط چون از نظر سیاسی مثل شما فکر نمی کند.

اجازه می دهید پاسخ بدهم؟

یعنی چنین چیزی باعث می شود که شما دهان این آدم را ببندید؟ مگر بقیه نظر می دهند نظرات ارزش صد در صد درست است؟

علت مهم این انتقادها این است که حضور چنین فردی در مراسمی که همه سردمداران آن اصولگرایان بودند با مبانی مهم اصولگرایی نمی خواند.

مگر مبانی اصولگرایان چیست؟ آدمی از گذشته ای که داشته است ابراز ندامت کرده است باید او را دور انداخت؟

خب اگر خوانندگانی که لس آنجلسی خوانده می شوند هم توبه کنند شما از آنها تقدیر می کنید؟

حتما توبه واقعی ارزش دارد. ولی تقدیر دو روز پیش علت دیگری هم داشت. این تقدیر از کسانی صورت گرفت که در اینترنت فعال هستند و به خاطر اعتقاد دینی و انقلابی ارزش مورد هجمه قرار گرفته اند. آقای تتلو یکی از اینها بود یا زن بهنوش بختیاری در مورد پرسشها متفاوت مثل برجام اظهارنظر کرده و بعد در اینترنت مورد هجمه قرار گرفته بودند.

خب خیلی افراد دیگری هم هستند که به علت اظهارنظرهای ارزش مورد اهانت قرار می گیرند. آیا آقای تتلو باید در این میان گزینش شود؟

این موارد نمونه هست. غیر از ایشان افراد دیگری هم بودند از مجری هواشناسی تا کارشناس برنامه کودک و محیط بان و دیگران. ببینید همین زن بهنوش بختیاری که رسایی نیست. یک هنرپیشه است که سابقه سیاسی ندارد و می گوید تنها به علت اینکه یک اظهارنظر شخصی در مورد برجام کرده است مورد اهانت قرار می گیرد، خب شما پاسخ دهید آیا باید به اینها اهانت شود؟

ما هیچکدام منتقد حضور زن بختیاری نیستیم. تنها می گوییم آقای تتلو کمی با مبانی اصولگرایی فاصله دارد.

خب زن بختاری هم مثل آقای تتلو. چه فرقی با هم دارند؟ همین زن بختیاری به خاطر یک اظهارنظر راجع به برجام کلی مورد اهانت قرار گرفت.

خب خیلی تفاوت دارند، ندارند؟

فرقشون چیه؟ اصلا مسئله آقای تتلو چیست؟ من از شما پرسش می کنم. تتلو می گوید گذشته ای دارد و از این گذشته پشیمان است و توبه کرد.

واژه های کلیدی: تصویر | پشیمان | روحانیت | پشیمانی | اینترنت | روزنامه | روز گذشته | حمید رسایی | اصولگرایان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs